• +421 905 899 426
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Pondelok - Piatok 8:00 - 16:30

Blog

Milé čitateľky a čitatelia, v dnešnom blogu Vám prinášame ďalšie informácie ohľadne opatrení spojených s cestovaním, ktoré je kvôli výskytu ochorenia COVID-19 značne obmedzené. Podľa nariadenia vlády SR sú osoby, ktoré vstúpia od 6.4.2020 od 7:00 na územie Slovenska, povinné absolvovať karanténu v zariadeniach určeným štátom. Medzi tieto osoby patria aj opatrovateľky/lia a zdravotné sestry vracajúce sa najčastejšie z Nemecka alebo Rakúska. Naopak, z tejto povinnej izolácie sú oslobodené tehotné ženy, ľudia s rôznymi ochoreniami, ktorých zoznam nájdete nižšie a tiež osoby s diplomatickou imunitou. Až do skončenia mimoriadnej situácie Vám budeme prinášať aktuálne informácie spojené s cestovaním do a…
Vzhľadom na mimoriadnu situáciu spojenú s výskytom koronavírusu (COVID-19) vo svete sme sa Vám, našim čitateľom, medzi ktorými sú najmä opatrovateľky a opatrovatelia, zdravotné sestry a iný zdravotnícky personál cestujúci za zamestnaním do zahraničia, rozhodli poskytnúť prehľadné informácie o možnostiach cestovania na jednom mieste. Zároveň Vám chceme za celý ALSES poďakovať, že aj v týchto ťažkých časoch pomáhate tým, ktorí pomoc potrebujú najviac aj napriek rizikám, ktoré to obnáša.
Ovládate plynulo anglický jazyk a zvažujete prácu v zahraničí? Máte skúsenosť s opatrovaním aspoň z domáceho prostredia a chceli by ste, aby Vaša práca mala zmysel, mohli ste pomáhať ostatným a zároveň byť za svoju prácu spravodlivo ohodnotený/á? Vycestujte s nami do Írska a spoznajte krásy tejto krajiny.
Predtým, ako začnete pracovať ako zdravotná sestra, je potrebné si dať uznanie vzdelanie v Rakúsku tzv. "Anerkennung“. V dnešnom blogu Vám ponúkame podrobný návod ako získať uznanie vzdelanie. Článok hovorí o tom čo všetko k tomu potrebujete, aké dokumenty sa kde vybavujú, aké sú poplatky za uznanie vzdelania.
V posledných rokoch prudko vzrástol počet zdravotných sestier odchádzajúcich vykonávať svoju prácu do zahraničia, najmä do nemecky hovoriacich krajín, konkrétne do Rakúska, Nemecka a Švajčiarska. Poďme sa pozrieť Do ktorej z týchto krajín sa Vám najviac oplatí vycestovať za prácou zdravotnej sestry práve Vám.
Dnes sme sa na našom blogu rozhodli venovať pracovnému pohovoru, čím pokračujeme v téme z posledného vydania, a to, ako si napísať kvalitný životopis. Viete, ako urobiť čo najlepší prvý dojem a postúpiť o krok bližšie k získaniu práce, o ktorú sa usilujete?
Dobrý deň. Teší nás, že aj v novom roku sa stretávame na našom blogu a dúfame, že tento rok bude ešte lepší a úspešnejší ako ten minulý. Začiatok roka je ideálnym časom na nové začiatky, či už sa to týka odhodlania žiť zdravšie a aktívnejšie alebo napríklad túžby zmeniť prácu. Mnoho ľudí má však strach opustiť súčasné zamestnanie z dôvodu strachu z nedostatku pozícií na pracovnom trhu a konkurencie. Častokrát sa s tým stretávame aj u opatrovateliek a zdravotných sestier, ktoré sa s nami chystajú nadviazať spoluprácu. Dnes by sme sa preto radi zamerali na to, čo môžete urobiť, aby…
Sviatočné obdobie je momentálne v plnom prúde. Ešte sme ani neodložili zo stolov posledné vianočné jedlo, a už sa pripravujeme na príchod Nového roka. Nový rok a oslavy s ním spojené odpradávna symbolizujú koniec starého a zároveň začiatok niečoho nového. Pre mnohých ľudí je tak vstup do nového roka možnosťou začať odznova alebo sa pokúsiť byť lepším ako doteraz. Dávate si novoročné predsavzatia? My áno. V ALSESe funguje už roky tradícia, kedy tesne pred novým rokom zhodnotíme, ako sa nám počas roka darilo a tiež si vytýčime ciele, osobné aj pracovné, do ďalšieho obdobia. Tentokrát by sme sa o naše…
Vianoce bývajú tým obdobím v roku, kedy sa schádza celá rodina. Mnohí jej členovia žijú od seba ďaleko a nemajú počas zvyšku roka možnosť sa všetci takto stretnúť. Kým mladšie generácie sa tešia najmä na darčeky a koláčiky, tie staršie prežívajú radosť okamihu stráveného v prítomnosti svojich najbližších. Stromček, kapustnica, kapor, Vianočné rozprávky, a vôňa čerstvo napečených perníkov – takto si perfektné sviatky predstavuje mnoho z nás. Vianoce sú však ešte o niečom. O pomoci.
Diabetes, u nás známy aj ako cukrovka, je ďalšou z chorôb, ktoré často zvyknú trápiť seniorov. Počas práce opatrovateľky sa s touto diagnózou budete stretávať často. Dnes sa preto budeme tomuto ochoreniu venovať podrobnejšie. Vzniká diabetes skutočne z nadmerného požívania cukru? Aké typy cukrovky poznáme, aké sú možnosti liečby a ako opatrovať klienta, ktorý cukrovku má?
Strana 1 z 5

Používame cookies, aby sme pre Vás mohli zlepšit naše služby

Chcem vedieť viac

Rozumiem!

Kontakt

Najnovšie ponuky práce

Chcete dostávať pracovné ponuky ako aj ďalší zaujímavý obsah na Vašu emailovú adresu?

Invalid Input
© 2021 Alses s.r.o.
facebook_page_plugin