• +421 905 899 426
 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 • Pondelok - Piatok 8:00 - 16:30

Práca pre lekárov v zahraničí

Ste vyštudovaný lekár/ lekárka a hovoríte nemecky? Ste cieľavedomý, zaujímate sa o pokroky v medicíne a chcete v tejto oblasti patriť medzi svetovú špičku? Do popredných nemocníc vo Švajčiarsku hľadáme personál na pozíciu praktický lekár a tiež lekárov na špecializované oddelenia. Táto krajina je odpradávna známa svojim vysokým životným štandardom a silnou ekonomikou. Práve to umožňuje financovať výskumy aj v zdravotníckom odvetví, a dlhodobo sa tak udržiavať na popredných priečkach prieskumov kvality zdravotnej starostlivosti. K dispozícii sú najmodernejšie technológie a efektívne školiace systémy, kvôli ktorým jazdia do Švajčiarska na stáže lekári z celého sveta. Je len na Vás, či sa rozhodnete patriť tiež k tým najlepším. My Vám v tom vieme pomôcť.

Pýtate sa, načo potrebujete agentúru pri hľadaní zamestnania v zahraničí, keď ste dosiahli požadované vzdelanie a ovládate aj jazyk? Nepotrebujete. Pravdepodobne si budete vedieť zariadiť všetko svojpomocne. Avšak rozhodnutie sa žiť a pracovať v cudzine je veľkou a dôležitou životnou zmenou, a začiatky môžu byť náročné. O to náročnejšie, ak cestujete aj s rodinou. Pomoc s adaptáciou vtedy príde veľmi vhod. Agentúra ALSES pomáha už viac než 20 rokov sprostredkovať prácu v zahraničí kvalifikovanému zdravotníckemu personálu a môže pomôcť i Vám.
Práca lekára je veľmi zodpovedná a záslužná. Preto si zaslúži byť aj náležite ohodnotená. Priemerný mesačný plat lekára na Slovensku je podľa portálu Platy.sk niečo cez 1680,- €/ brutto (20 160,- €)  ročne. Zaujíma Vás, aká je výška nástupného platu lekárov u našich susedov v Rakúsku, v Nemecku alebo vo Švajčiarsku? A ako je to po niekoľkých odpracovaných rokoch? Pripravili sme pre Vás prehľad platových podmienok v týchto krajinách, aby sme Vám tak uľahčili orientáciu na zahraničnom pracovnom trhu.

Platové podmienky lekárov v Rakúsku


Nástupný plat lekárov v našej susednej krajine sa pohybuje približne na sume 50 000 €/ brutto počas prvého roka od nástupu vo verejných nemocniciach vo Viedni a 46 000 € v cirkevných nemocniciach. V univerzitných nemocniciach je hrubý ročný základ pri nástupe cez 54 400 €, od štvrtého odpracovaného roka sa plat navyšuje na necelých 63 000 € ročne. Platové podmienky sa mierne líšia aj v závislosti od miesta výkonu práce lekára, v dolnom Rakúsku je počas prvého roka ohodnotenie okolo 40 500 €/ brutto, vo Vorarlbergu približne 46 500 €.

Premenné, ktoré výrazne ovplyvňujú konečný zárobok, sú napríklad príplatky za nočné a víkendové smeny, za nadčasy alebo účasť na operáciách. Nárast k základnému platu sa môže pohybovať od 10% až do 70%.

Platové podmienky lekárov v Nemecku

Nástupný plat lekárov v tejto krajine v univerzitných nemocniciach činí niečo málo cez 51 700 €/ brutto ( cca 29 500 €/ netto). Od tretieho roka po nástupe je základný plat zhruba 56 700 €/ brutto a čistý príjem ostáva na sume cez 31 800 €. V komunálnych nemocniciach je plat o čosi nižší, pri nástupe okolo 50 200 €/ brutto a počas tretieho odpracovaného roku 55 100 €/ brutto a 31 100 €/ netto.

Platové podmienky lekárov vo Švajčiarsku

Nástupný plat lekárov vo Švajčiarsku je okolo 69 500 € až  87 100 €/ brutto. Vzhľadom k veľmi rozdielnym životným nákladom v tejto krajine (napríklad Zürich patrí k najdrahším mestám na svete), sa platové ohodnotenie v čistom pohybuje medzi 36 000 a 44 000 €. Mzda pomocných lekárov sa pohybuje mesačne okolo 7000 €/ brutto, čo činí netto okolo 5000 €.
Ročný Brutto plat na Slovensku
29%
Ročný Brutto plat v Rakúsku
71%
Ročný Brutto plat v Nemecku
74%
Ročný Brutto plat vo Švajčiarsku
100%

Prečo by ste sa mali rozhodnúť spolupracovať práve s nami?

 • Pred samotným rozhodnutím vycestovať, Vám umožníme stretnúť sa na Slovensku s našim švajčiarskym parterom, a dopodrobna prebrať Vaše očakávania a požiadavky od novej pracovnej pozície
 • Všetky naše služby sú úplne ZDARMA, nemusíte tak strácať čas adaptáciou sa do nového prostredia a môžete sa venovať tomu, čo Vám ide najlepšie- zachraňovaniu a skvalitňovaniu ľudských životov
 • Pomôžeme Vám s uznaním vzdelania vo Švajčiarsku
 • Pomôžeme Vám zabezpečiť ubytovanie, vrátane náležitostí s tým spojených, ako je napríklad podpis nájomnej zmluvy
 • Pomôžeme Vám s vytvorením bankového účtu vo Švajčiarsku podľa Vašich špecifických potrieb
 • Pomôžeme Vám si vybrať vhodné zdravotné a dôchodkové poistenie vhodné priamo pre Vás
 • Pomôžeme Vám pri výbere najvhodnejšej školy alebo škôlky, ak máte deti
 • V prípade potreby Vám pomôžeme s financovaním jazykového kurzu
 • Pridelíme Vám osobného konzultanta, ktorý sa o Vás bude starať počas celého vstupného procesu, rovnako ako aj po nástupe do zamestnania

Zaujala Vás naša ponuka práce?
Potrebujete viac informácií?

A ako celý proces prebieha?

1. Zašlite nám Váš štruktúrovaný životopis:

Vo svojom životopise sa snažte čo najpodrobnejšie popísať Vaše pracovné skúsenosti a tiež sa nezabudnite zmieniť o výmenných študijných či pracovných pobytoch, ak ste sa nejakých zúčastnili  alebo o ďalšom doplňujúcom vzdelaní, ak ste ho absolvovali

2. Stretnutie s naším švajčiarskym partnerom na Slovensku
3. Proces uznania vzdelania
4. Vyhľadávanie najvhodnejšieho zamestnávateľa
5. Výber konkrétneho zamestnávateľa
6. Pohovor vo Švajčiarsku na konkrétnej klinike
7. Podpis zmluvy
8. Adaptácia
9. Nástup do zamestnania

Používame cookies, aby sme pre Vás mohli zlepšit naše služby

Chcem vedieť viac

Rozumiem!

Kontakt

Najnovšie ponuky práce

© 2021 ALSES, s.r.o.
facebook_page_plugin